Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AABCD6383R1ZV
Call 07949347131 99% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Material | Mild Steel |
| Model Name/Number | DCS105WC |
| Compressor Type | BITZER. SCREW |
| Cooling Capacity | 105TON |
| Brand | Dry Cool |
| Capacity ( in Tons) | 105 TON |
| Automatic Grade | Automatic |
| Type | Water-Cooled |
| Phase | 3 Phase |
| Compressor | Sealed |
| Voltage | 415V |
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Usage/Application | Refrigeration |
| Body Material | Mild Steel |
| Country of Origin | Made in India |
Additional Information:
View Complete details
Minimum Order Quantity: 1 Piece
Product Brochure
| Brand | Dry Cool |
| Automation Grade | Automatic |
| Phase | 3 Phase |
| Capacity | 2 Ton |
| Automatic Grade | Automatic |
| Compressor | Sealed |
| Refrigerant Used | R-407c |
| Temperature Range | (-) 15 Degree C |
| Country of Origin | Made in India |
| Voltage | 420V |
Additional Information:
View Complete details