Noida, Gautam Buddha Nagar, Uttar Pradesh
GST No. 09AABCD6383R1ZV
Call 07949347131 99% Response Rate
Send Enquiry
Minimum Order Quantity: 1 Unit
Product Brochure
| Capacity | 25Ton |
| Type | water cooled |
| Power | 415v,50hz |
| Cooling Capacity | 25Ton |
| Model Name/Number | DCS25WC |
| Compressor Type | scroll,Danfoss |
| Phase | three. phase |
| Usage/Application | Refrigeration |
| Brand | Dry Cool |
| Material | Stainless Steel |
| Country of Origin | Made in India |
| Temperature | 50 Degree C |
| Voltage | 415 V |
| Automation Grade | Automatic |
Additional Information:
View Complete details
Product Brochure
| Compressor Type | Danfoss |
| Frequency Hz | 50 Hz |
| Phase | 3 Phase |
| Brand | Dry Cool |
| Material | Mild Steel |
| Temperature | -50 Degree C |
| Automation Grade | Automatic |
| Voltage | 430 V |
View Complete details